Jak dodać bloga i jego właściciela do BLOGLOVIN' - draVska
Jak dodać bloga i jego właściciela do BLOGLOVIN'

Jak dodać bloga i jego właściciela do BLOGLOVIN'

Brak komentarzy

 Jak sprawić, żeby nasz blog miał więcej czytelników a ludzie mogli go łatwiej odnaleźć? O niebo lepszy od tradycyjnych 'followersów' na blogerze - BLOGLOVIN'. Sam publikuje najnowsze wpisy, udostępnia w mediach społecznościowych i pozwala nam na śledzenie naszych ulubionych blogerów. 

     Popularna platforma blogowa Blogger nie posiada strony z  głównej najnowszymi wpisami, popularnymi blogami czy rankingiem, a jednak jest jedną z najpopularniejszych platform blogowych, którą obsługują praktycznie wszystkie serwisy oferujące wtyczki i dodatki blogowe.
     Istnieją różnego rodzaju strony i blogi oferujące bazy blogów. Jedne lepsze ,inne gorsze. Jedne z podziałem na kategorie, inne zrzeszające blogi tylko i wyłącznie lawirujące wokół jednej tematyki.  Niestety, mimo kilku fajnych list blogowych, na które trafiłam przeszukując sieć, często takie listy są nieaktualizowane, a zawartość listy blogów często pozostawia sporo do życzenia.
     Dla osób szukających inspiracji, ciekawych wpisów, fajnych blogów i możliwości śledzenia wybranych twórców powstał właśnie serwis Bloglovin'. To platforma, która umożliwia Ci, jako twórcy bloga, zarejestrowanie swojego blogowego 'dziecka', a także obserwowanie innych blogów w tematyce, która Cię interesuje.

     Dzisiaj pomogę Wam dodać własnego bloga do platformy Bloglovin' i potwierdzić fakt, że jesteście jego autorem. Do dzieła :)
     Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić przed dodaniem naszego bloga na platformę Bloglovin' jest zarejestrowanie się na tym portalu. Tworzymy własne konto według upodobania - logując się przez Facebooka lub tworząc nowe konto za pomocą email.
     Po zalogowaniu się na platformę Bloglovin' możemy w pasku wyszukiwania po prawej stronie sprawdzić, czy nasz blog jest dostępny. Z racji faktu, że mój adres bloga już się tam znajduje, na potrzeby tutorialu wpisałam 'radioactivelollipoptestblog'. Jak widać, nie ma takiego bloga. Wystarczy kliknąć 'Add blog' i postępować według wskazówek dalej.


Wpisujemy pełen adres naszego bloga, uwzględniając na początku http://


Po dodaniu bloga sprawdzamy po kilku chwilach w pasku wyszukiwania, czy nasz blog już tam jest. Udało się - nasz blog już tam widnieje :) Klikamy na jego nazwę.Otwiera się nam panel bloga - jego nazwa, adres, opis, poniżej możemy sprawdzić ile ma obserwatorów i kto jest jego właścicielem. Jak widać po prawej stronie - właściciela nie ma. Czas go dodać. Klikamy w opcję 'Claim it'!Otwiera się nowa strona, która pokazuje statystyki naszego bloga. Tam znów klikamy button 'Claim it'. Wpisujemy adres naszego bloga.  I klikamy 'Search'


Wyszukiwarka na Bloglovin' znajduje naszego bloga. Klikamy :)


Pojawia się kod HTML, który musimy skopiować (Ctrl+C) albo wyciąć (Ctrl+X) i wkleić w nowym poście w naszym blogu. 

Nie zamykamy okna Bloglovin', otwieramy panel administracyjny naszego bloga na Bloggerze w nowym oknie. I wybieramy 'Nowy post'


Teraz trzeba stworzyć nowy post z wpisaniem kody, który skopiowaliśmy z Bloglovin'. W tym celu wybieramy opcję HTML i wklejamy kod. Później klikamy 'Opublikuj', Nazwałam swój post Bloglovin', Ty możesz nazwać go jak tylko chcesz - i tak później można go skasować, bez obaw, że Bloglovin' zapomni o nas, jako o właścicielu bloga ;)


Jeszcze tylko sprawdzamy, cz na pewno wpis jest wśród naszych innych postów:

Wracamy na Bloglovin' i potwierdzamy publikację nowego postu na naszym blogu, klikając 'Claim blog'. 


Po chwili ładowania Bloglovin pokazuje nam stronę naszego bloga, z potwierdzonym właścicielem :)  Gotowe! :) 

Czy ten tutorial okazał się pomocny? 
A może masz problemy, wątpliwości albo coś jest niejasne?
Zostaw komentarz, podziel się opinią, wrażeniami, problemem - postaram się odpowiedzieć na każde pytanie! :)
Zalajkuj też mój fanpage na Facebooku
Dziękuję! :)


Prześlij komentarz

Dzięki, że zostawiasz po sobie ślad - to zawsze motywuje :)