Jak powiększyć film w poście na blogger? Jak dodawać filmy z YT na naszym blogu tak, by były duże? - draVska
Jak powiększyć film w poście na blogger? Jak dodawać filmy z YT na naszym blogu tak, by były duże?

Jak powiększyć film w poście na blogger? Jak dodawać filmy z YT na naszym blogu tak, by były duże?

Brak komentarzy
Niby proste pytanie, ale nie każdy zna na nie odpowiedź.

Domyślnie, w Bloggerze, po dodaniu filmiku, otrzymujemy malutką formę wideo, zamiast porządnie wyglądającego, dużego odtwarzacza. Jak to zmienić i jak poprawnie dodawać filmy z You Tube do naszego bloga? Już tłumaczę. Jako przykład - mój filmik zrzucony z PS4, z zakończenia gry 'Wiedźmin 3: Dziki Gon'.

Opcja 1 - Mały player. 
Standardowa opcja dodawania filmu, to kliknięcie ikonki 'Wstaw film', otwiera się okno wyboru filmu, a my albo kopiujemy link do niego na You Tube albo wybieramy go z naszych filmów. Wygląda to wtedy tak:


Jeśli jednak taki player nam nie wystarcza i chcemy uzyskać fajne, duże okno odtwarzacza, wystarczy użyć sposobu drugiego.

Opcja 2 - Wybór wielkości Playera You Tube
Tutaj mamy większe pole do manewru i jest to poprawny sposób dodawania filmików tak, by dobrze wyglądały na naszym blogu.
Pod filmem, który nas interesuje klikamy opcję 'Udostępnij', rozwija nam się panel, z którego możemy wybrać 'Udostępnij" (tutaj różne serwisy społecznościowe i strony www), 'Umieść na stronie' i 'Wyślij emailem'. Interesuje nas opcja 'Umieść na stronie'. Klikamy.
Pokazuje nam sie kod HTML do skopiowania. Klikamy 'Pokaż więcej' pod kodem. 
Tutaj do naszej dyspozycji mały panel z podglądem wideo (nie wiem czemu, u mnie w Firefoxie nie działa - ciągle jest ten sam rozmiar, nic się nie zmienia). Ale nas interesuje to co jest pod podglądem. Rozmiar filmu - z rozwijalnej listy możemy wybrać domyślne wartości lub wpisać nasze własne. Szerokość (Width) i wysokość (Height) ustalamy wedle naszych potrzeb. Wycinamy podany kod i wklejamy go u siebie na blogu. 
Uwaga! Aby poprawnie wyświetlać player wideo na blogu, należy film wkleić w widoku HTML nowego posta, jeśli zrobimy to tylko w 'Nowy post', będziemy jedynie widzieć sam kod. 
Warto zobaczyć, jaką mamy szerokość naszego bloga i do niej dobrać jak najlepszy format wideo. Nie wszystkie prezentują się dobrze w różnych wielkościach.... 
I tak kolejno filmy w wybranych wielkościach:

560x315


640x360


853x480

1280x720

Niestandardowy rozmiar, wybrałam 600x338 (338 pokazuje się domyślnie po wpisaniu pierwszej wartości)


Opcja 3 - Nowy post z filmem
Istnieje też jeszcze jedna forma dodawania filmu.
Po kliknięciu 'Udostępnij' pod naszym filmem, wybieramy button z ikonką Blogger - wtedy zostanie utworzony nowy post z danym wideo.

Pomogłam?
A może masz problemy, wątpliwości albo coś jest niejasne?
Zostaw komentarz, podziel się opinią, wrażeniami, problemem - postaram się odpowiedzieć na każde pytanie! :)
Chcesz się odwdzięczyć? Daj więc like na Facebooku / G+. 
Dziękuję! :)

Prześlij komentarz

Dzięki, że zostawiasz po sobie ślad - to zawsze motywuje :)