Kornwalia - minack theatre i miejsca jak z malediwów - CYKL GDZIE NA WEEKEND w UK ? - draVska
Kornwalia - minack theatre i miejsca jak z malediwów - CYKL GDZIE NA WEEKEND w UK ?

Kornwalia - minack theatre i miejsca jak z malediwów - CYKL GDZIE NA WEEKEND w UK ?

Brak komentarzy
    Jedno z piękniejszych miejsc na Kornwalii z magicznym położeniem. Oglądać wystawianą sztukę przy szumie fal - bezcenne.


Adres Teatru:
The Minack Theatre
Porthcurno
Penzance
TR19 6JU

Adres kampingu blisko teatru, skąd łatwo dojść i na plażę i do teatru. 
Treen Farm Campsite
Treen 
St Levan 
Penzance 
TR19 6LF

     Ciekawostką jest fakt, że amfiteatr Minack został wymyślony, sfinansowany (i częściowo własnoręcznie zbudowany) przez aktorkę Rowene Cade, aktorkę teatralną i właścicielkę ziem, w latach 30-tych XX wieku. 
     Położenie, na opadającym klifie, nad samym morzem i stylizacja na antyczny teatr sprawia, że człowiek ma wrażenie jakby przeniósł się w czasie. 
Nieopodal fenomenalna, piaszczysta plaża PORTHCURNO beach, osłonięta od wiatrów i lazurowa woda, do której az chce się wskoczyć ;) 
     Inspiracją do powstania teatru była sztuka Williama Szekspira "Sen nocy letniej" wystawiana przez miejscowych aktorów na pobliskiej łące w 1929 roku. Kolejnym pomysłem na przedstawienie miała być sztuka Burza. Cade zaproponowała, by sceną dla niej była część jej posesji nad morzem. Sztuka została wystawiona po raz pierwszy w 1932 roku na tle morza i uderzających o klify fal.
     Rowena Cade administrowała miejscem aż do swej śmierci w roku 1983. Obecnie scena wykorzystywana jest od czerwca do września i w pełnym sezonie wystawiane jest 17 sztuk autorstwa aktorów z Wielkiej Brytanii i USA. 
     Jeśli interesuje Cie zabukowanie biletów, więcej info znajdziesz TUTAJ
     W języku kornijskim amfiteatr nazywany jest Gwaryjy Minack, co oznacza skałę. Będąc w okolicach, warto też odwiedzić Land's End - Teatr jest oddalony o około 4 mile od tego miejsca :) poczytać o tym i znaleźć kody pocztowe możecie TUTAJ.

     

Spaliśmy na polu namiotowym nieopodal teatru Minack, zwiedziliśmy miasteczko Newquay i legendarny zamek króla Artura - Tintagel + bonusowo udało nam się zobaczyć jaskinie w skałach na których leżał zamek i wodospad o tej samej nazwie - Tintagel, ale o zamku króla Artura w innym poście :)

Prześlij komentarz

Dzięki, że zostawiasz po sobie ślad - to zawsze motywuje :)