#pszczelendż - czy wiesz, że pszczoły umierają, a nie zdychają? - draVska
#pszczelendż - czy wiesz, że pszczoły umierają, a nie zdychają?

#pszczelendż - czy wiesz, że pszczoły umierają, a nie zdychają?

Brak komentarzy
     Pszczoła, to według wierzeń ludowych i prasłowiańskich boskie stworzenie, które posiada duszę. W kodeksie prawa polskiego i słownikach pszczoła nie zdycha, jak wszystkie inne zwierzęta, nie żre.  Poprawna forma to pszczoła umiera, ginie i je (Bary, dzięki - Ty pierwszy mi to objaśniłeś, tak jak Tobie Twój dziadek!).

     Zabicie pszczoły było (i jest!) traktowane jako ciężki grzech i duże przewinienie. Masz pszczółkę w domu? Złap ją w szklankę i wynieś. Nie lej jej kapciem! Za wyjątkową pracę i oddawanie życia za rój i królową, należy jej się szacunek i uznanie.
     Dzisiaj zostałam nominowana do #pszczelendż - akcji promowania wirtualnej adopcji pszczół, czyli pomocy w reaktywowaniu rojów, budowy hoteli dla dzikich zapylaczy czy wspierania rolnictwa bez pestycydów.
Mój baaaardzo dobry ziomeczek, Marta, która jest odwieczną działaczką Greenpeace postawiła mi wyzwanie. Nie mogłam odmówić!
     Zjedzenie 4 łyżek miodu, zwłaszcza naszego pysznego, polskiego - nie jest byle jakim zadaniem. Zasłodziłam się niemiłosiernie :P Ale warto, dla poszerzania horyzontów, tej słodkiej i ważnej dla nas wszystkich, kampanii.
Na stronie www.adoptujpszczole.pl możesz zaadoptować stadko pszczółek - sam wybierasz ile takich podopiecznych chcesz przytulić, jedna pszczółka to 2zł. Przeczytasz też więcej o akcji i znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Troszkę przybliżę Ci poniżej. A tymczasem - zapraszam na mój #pszczelendż i z góry sorry za mówienie z pełną buzią :P


Po udanej adopcji naszych pszczółek (jak to brzmi...:P) dostajemy takie śliczne podziękowanie :)
Jak adoptować i na czym to polega...? Wejdź na stronkę podaną wyżej i sprawdź sam!

A tutaj oficjalny filmik od Greenpeace na temat akcji. Warto go obejrzeć. Polecam :) 


I jeszcze coś... 
nominuję Was wszystkich - kochani czytelnicy :) Dzielcie się swoimi pszczelendżami! :)

Prześlij komentarz

Dzięki, że zostawiasz po sobie ślad - to zawsze motywuje :)