Nieturystyczne i niestadne plażowanie na Teneryfie - gdzie znaleźć zaciszną plażę? Playa El Bullullo niedaleko Puerto de La Cruz - draVska
Nieturystyczne i niestadne plażowanie na Teneryfie - gdzie znaleźć zaciszną plażę? Playa El Bullullo niedaleko Puerto de La Cruz

Nieturystyczne i niestadne plażowanie na Teneryfie - gdzie znaleźć zaciszną plażę? Playa El Bullullo niedaleko Puerto de La Cruz

Brak komentarzy
     Czarny piasek na plażach Teneryfy to coś innego, coś niespotykanego.

     Na całej wyspie znaleźć można kilka urokliwych, ukrytych i odseparowanych od tłocznych centrów, plaż.
     Jedną z nich jest Playa El Bullullo - idzie się do niej przez plantacje bananowców i tarasy obsiane przeróżnymi roślinami. Przypadła nam do gustu, bo dostęp do niej nie jest taki oczywisty i łatwy, a dzięki temu nie ma na niej tłumów plażowiczów.
     Usytuowana u stóp klifu w regionie El Rincón (La Orotava), niedaleko miasta Puerto de La Cruz. Znana z długiej przestrzeni pokrytej czarnym piaskiem, połączonym z wulkanicznymi formacjami, które unoszą się nad morzem.

Adres: 
Camino el Bullullo 109
38314 La Orotava

     Pod tym adresem, a właściwie na tej drodze, można zostawić auto (jest płatny parking 2e, ale można znaleźć tzw. parking off site za darmo) i pójść pieszo do plaży. Uwaga - trzeba wziąć wygodne buciki, bo do przejścia jest spory kawałek, a na samą plażę prowadzi dużo stopni w dół po wulkanicznych występach.
     Co ciekawe, idąc do plaży, można zobaczyć jak hoduje się banany, dotknąć, powąchać i pooglądać bananowce na żywo. Część plantacji ukryta jest za murami, ale spora jej część jest odsłonięta, a bramy pootwierane.
     Po drodze na dół trafiamy na jaskinię (wyłom skalny...?) Gdzie stoi kapliczka z Maryją, a ludzie i dzieci tworzą krzyże z drewienek i gałązek albo muszli i przynoszą w to miejsce wraz ze swoimi modlitwami. Druga, malutka, niebieska kapliczka stoi na skałach tuż przy plaży, na skałach.
     Czarno złoty piasek robi wrażenie. Jest też inny w dotyku i człowiek jakby tak się w nim trochę zapadał. Nie jest to typowy piasek, jak na innych plażach świata.

Prześlij komentarz

Dzięki, że zostawiasz po sobie ślad - to zawsze motywuje :)