Francuskie zagłębie wina wpisane na listę UNESCO: Saint-Émilion koło Bordeaux - MOTO EURO TRIP 2017: Z UK NA GIBRALTAR - DZIEŃ 14 - draVska
Francuskie zagłębie wina wpisane na listę UNESCO: Saint-Émilion koło Bordeaux - MOTO EURO TRIP 2017: Z UK NA GIBRALTAR - DZIEŃ 14

Francuskie zagłębie wina wpisane na listę UNESCO: Saint-Émilion koło Bordeaux - MOTO EURO TRIP 2017: Z UK NA GIBRALTAR - DZIEŃ 14

Brak komentarzy
    Jako totalna fanka wina, bez którego ziemia przestałaby się kręcić, a Armageddon byłby bliski - MUSIAŁAM odwiedzić Saint-Émilion - francuskie zagłębie najlepszych win z wiekową tradycją.     Ani we Włoszech, ani w Hiszpanii nie trafiliśmy do tak wyjątkowego miejsca. Pola usłane winnicami po horyzont, kamienne rezydencje i winiarnie, stare mury - klimat nie z tej epoki... to połączenie sprawia, że człowiek przenosi się w czasie i smakuje wino inaczej niż gdziekolwiek na świecie.

     By w pełni odczuć lokalną atmosferę, poczuć zapach kropel rosy na liściach winogron, znikających w porannym słońcu, warto pomyśleć nad noclegiem w jednej z winnic.  W tym celu polecam niezawodne Booking.com, ale oczywiście można również skorzystać z informacji turystycznej w miasteczku, gdzie pracownicy pomogą w znalezieniu i rezerwacji miejsca. Należy się jednak liczyć w różnicach w cenie - bukując coś 'z dnia na dzień' jest niestety drożej.
     Dlatego polecam Booking, gdzie jest mnóstwo starych, wspaniałych willi i kamienic oraz winnic, gdzie można zabukować nocleg wcześniej, a później przyjechać na gotowe i delektować się winem w winnicowym ogrodzie :) Sprawdź noclegi już dzisiaj i zaklep na wyjazd najlepszą miejscówkę TUTAJ.

     Saint-Émilion to miasteczko i gmina we Francji, w regionie Nowa Akwitania, w departamencie Żyronda.
     W 1999 miasteczko i jego winiarski krajobraz zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
     W mieście znajdują się budowle gotyckie i romańskie pochodzące z czasów od IX wieku!
     Nazwa miasteczka pochodzi od imienia mnicha Emiliana (Emillion) przybyłego z Bretanii w VIII w.
     W samym miasteczku jest mnóstwo sklepów różnych winnic. Znajdziemy tam takie 'dla ludu' ;) Jak i te luksusowe, gdzie cena za jednostkę (!!!) sięga nawet 25000 euro!
Udało nam sie uchwycić cennik, przed jednym ze sklepów, gdzie jednostka kosztowała 12.000 euro.
     Spacer po mieście cieszy oczy urokliwymi uliczkami, zakamarkami i budowlami z przeszłości.
     Liczne winiarnie zapraszają do degustacji, zwiedzania podziemi, gdzie leżakują wina i restauracyjek, gdzie możemy skosztować doskonałych potraw, oczywiście zapijając doskonałymi trunkami z winogron.

 Niesamowity jest prastary Kościół monolityczny, a właściwie jego pozostałości, wykuty w jednej formie skalnej. Warto też odwiedzić Kościół katolicki (na obrzeżach miasteczka), gdzie można podziwiać zabytkowe, stare freski, płaskorzeźby, jak i piękną, wykuta drogę krzyżową.
Na wejściu stoi duży kloc drzewa, gdzie można wbić pamiątkową pinezkę :) 
     Saint-Émilion - obojętnie, czy kochasz wino, czy wolisz inne trunki - warto wybrać się tutaj, aby poczuć nigdzie indziej niespotykany klimat i atmosferę dawnej Francji, gdzie czas zatrzymał się, a wino od setek lat dojrzewa w piwnicach starych winnic.

Prześlij komentarz

Dzięki, że zostawiasz po sobie ślad - to zawsze motywuje :)