CHICHESTER. POŁUDNIOWA ANGLIA.Trasa motocyklowa na jeden dzień wyjazdowy Oxford - Chichester. CYKL GDZIE NA WEEKEND W UK ? - draVska
CHICHESTER. POŁUDNIOWA ANGLIA.Trasa motocyklowa na jeden dzień wyjazdowy Oxford - Chichester. CYKL GDZIE NA WEEKEND W UK ?

CHICHESTER. POŁUDNIOWA ANGLIA.Trasa motocyklowa na jeden dzień wyjazdowy Oxford - Chichester. CYKL GDZIE NA WEEKEND W UK ?

Brak komentarzy
     W poprzednim poście opowiadałam Wam o gimbalu i jego testach podczas tej wycieczki (Link do testów Gimbala TUTAJ). A dzisiaj dodam trochę o miasteczku, do którego się wybraliśmy. To kolejna z propozycji w cyklu "Gdzie na weekend w UK?", a mowa o miasteczku Chichester.
Do Chichester pojechaliśmy motocyklami
Nasza trasa do Chichester prowadziła przez South Downs National Park, gdzie były bardzo ładne, kręte drogi wśród zieleni. Natomiast droga powrotna pięła się przez zielone połacie North Wessex Downs AONB

Pojechaliśmy też nad morze, ponieważ z Chichester jest tam rzut beretem! Zastaliśmy piękną plażę w czasie odpływu.
Ok, trochę o miasteczku Chichester.
Należy zacząć od tego, że jest to niewielkie miasteczko, bardzo blisko morza, a właściwie Kanału La Mache.
 Duke & Rye to kościół, który został zaadoptowany na potrzeby pubu. Atmosfera miejsca świetna.
Znajdź gargulca
Sklepienie 
 
Pomnik Świętego Ryszarda przy Katedrze Chichester... z kimś Wam się kojarzy?
Święty Ryszard, który wygląda, jak Nosferatu
Kiedy odwiedzaliśmy Chichester Katedra była akurat w remoncie. Nie umniejszyło jej to jednak ani na chwilę.  Pełna nazwa tego budynku z XII wieku to The Cathedral Church of The Holy Trinity
 
Autor: Evgeniy Podkopaev
Wnętrze Katedry podczas trwania Festiwalu Kwiatów


Samo miasteczko jest zadbane i ładne. Detale cieszą oko.
The Guildhall w Priory Parku - pozostałość zakonu franciszkanów wybudowana w 1269 roku. Od 2015 roku do dzisiaj stanowi miejsce ślubów. I tu ciekawostka: polecam gorąco galerię z tego miejsca. Poza parami heteroseksualnymi, możemy podziwiać zdjęcia z ceremonii par homoseksualnych (Sarah i Alicja wyglądały pięknie na swoim ślubie!).
Priory Park
    W Chichesterskich pubach i włoskich restauracjach podają na prawdę dobrą focaccię i wino. 
   Chichester Market Cross, to intrygujący budynek, który znajduje się w centrum skrzyżowania w mieście, na deptaku. Ma wejście w każdym kierunku, a w środku przyjemne miejsce do siedzenia. Architektura tego budynku jest imponująca - z kamiennymi rzeźbionymi bokami i iglicami niczym te kościelne, prowadzącymi do specjalnego dachu, przypominającego dzwonnicę. Złoto - biało - czarne zegary, zdobiące boki przyciągają wzrok.
Chichester Market Cross
Obraz przedstawiający ten sam budynek, jednak o wiele stuleci wcześniej. 1501 rok - czas budowy i powstania Market Cross.
Źródło: http://www.thenovium.org/media/image/9/b/Market_cross.jpg
  Większość murów miejskich Chichester przetrwała do dzisiaj. Minęło aż 1800 lat od kiedy zostały wybudowane! Szlak, który jest stworzony dla wszystkich pieszych, chcących obejść mury, prowadzi dookoła miasteczka Chichester. Po drodze tablice objaśniające historię.
Opis Katedry, którą widać w tle

   Więcej pomysłów, co można zwiedzić i zobaczyć w Chichester i okolicach znajdziecie na oficjalnej stronie www.visitchichester.org


Prześlij komentarz

Dzięki, że zostawiasz po sobie ślad - to zawsze motywuje :)