WIELKA CHECKLISTA PODRÓŻNIKA. Co zabrać ze sobą? Jak się spakować i zorganizować? Stwórz własną listę! PRZYDATNA CHECKLISTA DO WYDRUKOWANIA I POBRANIA - draVska
WIELKA CHECKLISTA PODRÓŻNIKA. Co zabrać ze sobą? Jak się spakować i zorganizować? Stwórz własną listę! PRZYDATNA CHECKLISTA DO WYDRUKOWANIA I POBRANIA

WIELKA CHECKLISTA PODRÓŻNIKA. Co zabrać ze sobą? Jak się spakować i zorganizować? Stwórz własną listę! PRZYDATNA CHECKLISTA DO WYDRUKOWANIA I POBRANIA

2 komentarze
     Przygotowania do podróży dzisiaj to już dla mnie nic specjalnego. Ale dobrze wiem, jak jest na początku. Co zabrać? W jakiej ilości? W co się spakować? Jakie ładowarki zabrać? Jaki sprzet? Ile ciuchów... i tak dalej.  Człowiek nie wie od czego zacząć, za co złapać, co spakować, a co zostawić. 
    
W rezultacie pakujesz 1000 niepotrzebnych rzeczy i gadżetów, a w trasie okazuje się nie dość, że ich nie potrzebujesz, to że nie zabrałeś ze sobą tych na prawdę przydatnych rzeczy.

     Dlatego dzisiaj postaram Wam się to ułatwić specjalną listą przygotowaną na Wasze potrzeby.

 Dodatkowo zapraszam do przeczytania dwóch notek, które dodatkowo podpowiedzą Wam, jak zaoszczędzić sporo miejsca w Waszym bagażu i jak sobie radzić z przydatnymi aplikacjami w drodze. Do dzieła!

JAK SPAKOWAĆ SIĘ W JEDEN KUFER

PRZYDATNE APLIKACJE NA TELEFON W PODRÓŻY

     Podczas spisywania co, gdzie, kiedy i jak przydatna jest lista
Kiedyś ciągle gdzieś coś notowałam i przyklejałam takie vlepki na lodówkę, albo zostawiałam notatki przy kompie, jak mi się coś przypomniało niespodziewanie. 

Dzisiaj to już przeżytek - korzystam albo z aplikacji na telefon LISTONIC (do pobrania tutaj albo z Apple store czy Google Play), albo z wydrukowanej, "papierowej" listy, gdzie odhaczam co zostało zabrane, a co jeszcze jest do zapakowania. 
Listonic polecam o tyle, że w Appce sami mozemy wykreować listę rzeczy, jakie nas interesują. I odhaczyć po spakowaniu. Później znów możemy je odhaczać a listę przechowywać w nieskończoność.

     Kiedyś podpytałam koleżanek plecaczków i motocyklistek z forum, jak one się przygotowują i jak to ogarniają. Okazuje się, że nie ma złotego środka i każda kobieta robi to inaczej. Jedna zabiera na 3 dni campingu nad jeziorem prowiant i rzeczy, które inna zabrałaby na 3 tygodnie pod namiotem i to w Alpach zimą... Każdy z nas ma inne potrzeby i możliwości, inny sprzęt i inne przedmioty do spakowania. Dodatkowo osoby, które muszą liczyć się ze spakowaniem drona czy innych gadżetów do filmowania / zdjęć - mają jeszcze mniejsze pole do popisu w bagażu.

Czyli jak się do tego zabrać, jeśli jest się zielonym?

     Generalnie na You Tube jest sporo filmików, gdzie kobietki (tak - to jest ważne, mamy troszkę inne potrzeby na dłuższych wyprawach niż faceci, choćby ze względu na częste długie włosy, 'nasze dni' etc.) opowiadają o tym, co zabierają i dają faje tipy i porady jak i co zapakować. 

Sama w 2016  zrobiłam na szybko, w jednym z przydroznych tanich moteli gdzieś we francji taką wrzutkę na YT dla podróżujących motocyklem, jak spakowac się w jeden kufer. 
Film znajdziesz     >>> TUTAJ <<<

     Do tego dochodzą strony z checklistami. Na takiej stronie możemy odhaczyć czy spisać przedmioty, które chcielibyśmy zabrać ze sobą. Jest to o tyle wygodne, że większość przedmiotów już widnieje na takiej liście, więc tylko zaznaczamy co nam pasuje, a resztę dopisujemy sami. Niestety większość jest po angielsku - mnie to nie robi różnicy, ale już komuś, kto nie włada tym językiem - tak.

     Dlatego padł pomysł stworzenia tutaj jednej, randomowej i WIELKIEJ CHECK LISTY DLA PODRÓŻNIKA, gdzie będziesz mieć możliwość odhaczania, zapisywania, notowania i dodawania własnych itemów, gadżetów i dodatków, które chcesz zabrać. 
Mam też nadzieję, że wspólnie z Waszymi sugestiami będziemy ją rozbudowywać, tak by każdy znalazł na niej to, czego potrzebuje. Jeśli brakuje czegoś, co wartoby dodać - zostaw prosze komentarz!

Zasady są proste.
Po pierwsze - niepotrzebne skreślić! :)
Po drugie - dwa okienka do odhaczania, ponieważ często gęsto podróżujemy nie inaczej, a parami :)
W każdej kategorii puste miejsca w razie, gdyby trzeba było coś dopisać. 
No i najważniejsze - zapraszam do dodawania w komentach sugestii, co jeszcze dopisać na listę, bo jest sporo drobiazgów, a może zapomniałam o czymś ważnym albo o czymś, co każdy używa, a ja jak ten outsider nie ;)

W razie, gdybyście mieli jakiekolwiek problemy z checklistą na blogu, możecie pobrać jej pełną wersję, jako oddzielnej strony internetowej, z której od razu można drukować.

Kliknij i pobierz w serwisie Chomikuj.pl :
http://chomikuj.pl/radioactive.lollipop

2 komentarze

  1. Dopisałbym termos i karty do gry :) pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Dzięki, że zostawiasz po sobie ślad - to zawsze motywuje :)