FILMY: MUST SEE część 2, czyli 'Prawdziwi faceci płaczą dwa razy w życiu. Gdy urodzi im się syn. I gdy umiera Mufasa.' - draVska
FILMY: MUST SEE część 2, czyli 'Prawdziwi faceci płaczą dwa razy w życiu. Gdy urodzi im się syn. I gdy umiera Mufasa.'

FILMY: MUST SEE część 2, czyli 'Prawdziwi faceci płaczą dwa razy w życiu. Gdy urodzi im się syn. I gdy umiera Mufasa.'

Brak komentarzy
  Tydzień temu prezentowałam Wam pierwszą odsłonę listy ulubieńców filmowych. Kolejna odsłona listy ulubieńców już dzisiaj :)
Pozostałe części: PIERWSZA DRUGA , TRZECIA , CZWARTA , PIĄTA  i ostatnia - SZÓSTA
     Wiem, że wielu ważnych pozycji nie oglądałam, zbojkotowałam, albo zwyczajnie je olałam. Każdy ma inny gust i teoretycznie się o nim nie rozmawia.
     A ja Wam dzisiaj na przekór opowiem o swoim i mało tego! Zrobię z tego cykl 'Top Filmy', bo zwyczajnie mi się nie pomieściło wszystko w jednym poście. Nie będę przecież upychać na siłę niektórych rodzyneczków.
     Więcej z tego co lubię, co chciałabym zobaczyć, czego nie trawię i w co gram znajdziecie na moim profilu w genialnym serwisie Filmweb.pl (odpowiednik Amerykańskiego IMDb, który jakoś tak średnio mnie porwał. Polecam każdemu założyć sobie taki profil, zwłaszcza ze względu na REKOMENDACJE - po ocenie iluśtam filmów, kiedy wiedzą już co lubisz a czego nie - podpowiadają Ci, które produkcje będą w Twoim guście, a które lepeij powinieneś omijać. Bardzo przydatna rzecz.

draVska na Filmwebie << kliknij sobie i zobacz ;) 
Ok, lecimy z tematem. Kolejność przypadkowa, ponieważ wszystkie te filmy są dla mnie 10/10 ! Kliknij w tytuł, żeby zobaczyć trailery, zdjęcia etc.


Requiem dla snu / Requiem for a dream
Wiesz co znaczy słowo requiem? Pewnie nie. Ale to nic - musisz zobaczyć ten film. Musisz. Od A do Z.


Legenda / legend
Co tu dużo mówić - Tom Hardy <3 Ponownie. Gość, mimo ze zaczynał bardzo średnio, teraz jest Mistrzem Hollywoodzkiego image i gry aktorskiej. Gdy przypomnę sobie jego profil na MySpace (może lepiej nie klikaj w ten link...:P)... cóż - aż mi słabo ze śmiechu.


Jak wytresować smoka / How to train Your Dragon
Świetna bajka, moja ulubiona. Chlipałam.


How High / Super Zioło
Durna komedia z moich lat młodości. Jako nastolatka oglądałam go dziesiątki razy, zwykle przy jakiś melanżach... :P
 


Mała Moskwa
Dobry Polski film. Mogli nie robić serialu, bo przesadzili z wątkami. Ale film, bardzo zacny.


Złoty Kompas / The Golden Compass
Ciągle czekam na kontynuację. I nie wiem po kiego grzyba kościół przywalił się do ekranizacji tej książki i książek. Dla mnie takie zagrywki dowodzą tylko geniuszu twórcy ;) Polecam sięgnąć po książki, są wspaniałe. 'Mroczne Materie' (złoty kompas powstał na bazie 1 książki z trylogii) to najsłynniejsza, obok 'władcy pierścieni', trylogia fantastyczna XX wieku, zawierająca odniesienia do Raju utraconego, Odysei czy poezji Williams Blake'a. Nie ma Boga. Nie ma Stwórcy. Jest tylko Autorytet. Bojkot tego filmu, niewyjaśniona rezygnacja z kontynuacji (przy ponad 350 milionach zarobku!)dodaje tym większej pikanterii całości przedsięwzięcia. Jedna z moich ulubionych sag, wspaniały film. Jestem niepocieszona, że nie ma dalszych części.


Constantine
Wspaniały film, wspaniały scenariusz. A że do nich kościół też się czepiał - moje klimaty.


Kac Vegas
Cała trylogia jest świetna, ale to chyba jedyny film w historii kina, gdzie (uwaga!) część II potrafi przebić pierwszą! serdecznie polecam. Tak durne, że aż człowiek płacze ze śmiechu :P
 


Chłopaki Nie płaczą
Grucha <3


Mały Książę / Le Petit Prince
Genialny film adaptacja książki Antoine de Saint - Exupery. O życiu, człowieku, jego pomyłkach, rozterkach i miłości do bliźnich, których się oswoiło. Chlipałam.

Prześlij komentarz

Dzięki, że zostawiasz po sobie ślad - to zawsze motywuje :)