3 tygodnie w siodle: Nasz Eurotrip 2016. Dzień 3 - 'Zakopane Francji', Jezioro d'Annecy, przełęcze, zawalony tunel w górze i nocleg w Briançon. - draVska
3 tygodnie w siodle: Nasz Eurotrip 2016. Dzień 3 - 'Zakopane Francji', Jezioro d'Annecy, przełęcze, zawalony tunel w górze i nocleg w Briançon.

3 tygodnie w siodle: Nasz Eurotrip 2016. Dzień 3 - 'Zakopane Francji', Jezioro d'Annecy, przełęcze, zawalony tunel w górze i nocleg w Briançon.

Brak komentarzy

Dzień 3 naszej podróży do i przez Włochy.Zapraszam do prześledzenia całej podróży
Podsumowanie znajdziesz TUTAJ 

Wpisy z kolejnych dni i odwiedzonych krain:    Ten dzień pozamiatał nas totalnie! ;)Nawet nie wiem od czego zacząć... Może nie zrobiliśmy jakiejś zawrotnej ilości kilometrów, ale za to jakie cuda widzieliśmy... !  Przecież nie chodzi o klepane bezmyślnie kilometry, a o poznawanie nieznanego, odkrywanie, odczuwanie i przeżywanie....
     Kąpiel w lazurowej wodzie górskiego jeziora, upał, deszcz, tęcza. Przełęcze, granie, poszarpane szczyty i wieczne zmarzliny (Tak! Jaram się jak dziecko, bo widziałam je pierwszy raz w życiu, a pamiętam, jak uczyłam się o nich na kilku geografiach na studiach).
     Kręte drogi alpejskie, krowy z dzwonkami, niczym te z reklam Milki... Dwie fenomenalne, ogromne tamy i objazd tunelu wydrążonego w skale, który rok temu się zasypał, zabierając ze sobą kilka istnień...
     Ogromne amplitudy, najniższa temperatura to 17,5 stopnia, najwyższa to 31, wszystko zależne od wysokości (to dopiero początek - w Rzymie dzienna amplituda osiągnęła maksymalny poziom!).
     Namiot rozbity gdzieś w Alpejskiej wiosce, czas na degustację, kupiliśmy całą reklamówkę dziwnych produktów, których nie znamy. Wieczorem przekonujemy się co to takiego. Jedne rzeczy przepyszne, inne niestety kompletnie nie w naszym guście.
Widok z pokoju
Motyle na brzegu jeziora, piją w upalny dzień
Przełęcz Glandon
Wodospad
Zamknięta opona, sama kleiła się do asfaltu :)
Nasza miejscówka na campingu
Tama. Znajdź Monię ;)

   Mapka podzielona na dwie części ze względu na brak objazdu w mapach google tunelu w górze, który zawalił się i od 3 lat jest odbudowywany.


Obejrzyj w You Tube

Prześlij komentarz

Dzięki, że zostawiasz po sobie ślad - to zawsze motywuje :)